Нова Енергостратегія може загрожувати енергетичній незалежності України

Про енергетичну незалежність України лишається тільки мріяти, якщо відновлювана енергетика не буде розвиватися в країні активніше. Про це повідомляють представники експертної громадськості, бізнесу ...

unnamed
Нова Енергостратегія може загрожувати енергетичній незалежності України

Про енергетичну незалежність України лишається тільки мріяти, якщо відновлювана енергетика не буде розвиватися в країні активніше. Про це повідомляють представники експертної громадськості, бізнесу та народні депутати за результатами аналізу проекту нової Енергетичної стратегії 2035, запропонованої до розгляду Міністерством енергетики.

Значний пріоритет в проекті нової Енергостратегії відводиться підвищенню енергоефективності усіх секторів економіки, що є надзвичайно позитивним стратегічним рішенням.

“Запропонований проект стратегії є однозначно кращим за діючу Енергетичну стратегію України, яка головним чином підтримує інтереси вугільного бізнесу. У проекті наголошується на тому, що енергоефективність має стати головним пріорітетом розвитку сектору та загалом країни у наступні десятиліття, і це є дійсно правильним фокусом“, – зазначає Ірина Ставчук, координатор кампаній Національного екологічного центру України.

У той же час, проект Нової Енергостратегії спирається, головним чином, на вугілля та атомну енергетику. Планована частка відновлюваної енергетики становить лише 21% до 2035 року. Експерти підкреслюють, що це суперечить міжнародним зобов’язанням України.

“Проект Енергетичної стратегії має бути суттєво доопрацьований і врахувати збільшення долі відновлюваної енергетики. Цього вимагає Національний план дій щодо розвитку відновлюваної енергетики до 2020 року в рамках зобов’язань, взятих Україною перед Європейським Енергетичним Співтовариством, та потенційні зобов’язання України зі скорочення викидів парникових газів згідно Паризької кліматичної угоди, – коментує Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації. – Сучасна міжнародна статистика однозначно свідчить про те, що найбільші інвестиції в світовому енергетичному секторі за останні десять років спрямовані саме на розвиток відновлюваної енергетики, що дозволяє розвивати цю галузь достатньо високими темпами.”

“У цій стратегії я не побачив так званого енергетичного переходу. Не побачив багатьох речей, які вже використовуються в усьому світі, – підкреслює народний депутат України Олексій Рябчин. – Зараз виглядає так, що є лише бажання добити остаточно енергетику, що лишилася у спадок від Радянського Союзу, в екологічні проекти не інвестувати, а через 10 років – побачимо, що буде, адже при владі вже будуть інші люди. Інвестори зацікавлені вкладати в Україну і в розвиток відновлюваної енергетики тут, і стратегія має закладати відповідні державні пріоритети. Зараз цього немає”.

Експерти підкреслюють, що діючу Енергетичну стратегію України необхідно якомога швидше оновити і цей процес необхідно контролювати. Стратегія є важливим документом національного значення, який має поставити амбітну довгострокову мету: стати енергонезалежною країною та забезпечити розвиток екологічно чистих джерел енергії.

Дивіться також: Коментарі та пропозиції НЕЦУ до проекту Енергетичної стратегії України на період до 2035 року

Контакти для додаткової інформації:
063 068 43 84 (Анна Шумейко)
[email protected]

Джерело: Національний екологічний центр України


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях