МОЗ України виступає за скасування державного фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України

1 грудня 2016 керівництво Міністерства охорони здоров’я України зустрілося з представниками Товариства Червоного Хреста України, щоб в чергове повідомити про припинення фінансування служби за кошти ...

МОЗ України виступає за скасування державного фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України

1 грудня 2016 керівництво Міністерства охорони здоров’я України зустрілося з представниками Товариства Червоного Хреста України, щоб в чергове повідомити про припинення фінансування служби за кошти державного бюджету.

Міністерство охорони здоров’я України виступає за скасування державного фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) починаючи з 2017 року.

МОЗ України не бачить сенсу у дублюванні ТЧХУ функцій Мінсоцполітики в частині надання соціальних послуг самотнім непрацездатним громадянам похилого віку, дітям-сиротам, інвалідам, безпритульним, немічним та іншим соціально незахищеним верствам населення, які потребують турботи та підтримки.

Численні правопорушення і непрозора звітність ТЧХУ за останні кілька років ставлять під сумнів доцільність фінансування патронажної служби Товариства за кошти державного бюджету.

За останні 2,5 роки на забезпечення діяльності ТЧХУ з державного бюджету було виділено 226,5 млн грн., які направили на виплату заробітної плати 3,1 тисячі працівників патронажної служби та служби розшуку.

У всьому світі Національні Товариства Червоного Хреста фінансуються за рахунок благодійних пожертв донорських організацій, небайдужих громадян, членських внесків, а не з коштів держбюджету.

За результатами ревізії, проведеної Державною аудиторською службою України бюджетної програми «Організація і регулювання діяльності установ та окремі заходи у системі охорони здоров’я», головним розпорядником якої є МОЗ України, встановлено низку проблем:

– Здійснення видатків за напрямом «Забезпечення діяльності патронажної служби та служби розшуку ТЧХ України».

– ТЧХ не здійснює діяльність у сфері охорони здоров’я, а її патронажна служба по суті надає соціальні послуги, які дублюють функції територіальних центрів соціального обслуговування.

Державна аудиторська служба України листом від 25.07.2016 запропонувала:

– Зменшити частину бюджетних призначень програми на суму невикористаного залишку коштів на утримання патронажної служби ТЧХ України.

– Зупинити, включаючи з наступного бюджетного періоду (2017 року), утримання патронажної служби ТЧХ України.

За результатами аудиту ефективності використання коштів виділених МОЗ на підтримку ТЧХУ, Рахунковою палатою встановлено, що:

– ТЧХУ дублює функції територіальних центрів соціального обслуговування.

– ТЧХУ не забезпечує достовірними даними про роботу патронажної служби, про кількість осіб, яким надано медико-соціальні послуги, та обсяги цих послуг завищуються в рази.

– У 2015 році були наявні випадки обслуговування одних і тих самих громадян різними медичними патронажними сестрами протягом року та в один і той же період.

Кошти, які раніше виділялися на ТЧХУ, можливо перерозподілити на інші програми, які недофінансовуються в Україні.

Детальніше про результати аудиту роботи ТЧХУ у звіті Рахункової палати та у дослідженні Transparency International “Барометр Світової Корупції” (Global Corruption Barometer).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

  • Лариса

    Червоний Хрест виник у період воєн у 19 віці. Його призначення – милосердна допомога постраждалим від нещасть, головним чином, від воєн і катастроф. У нас зараз буде багато поранених, проблемних людей. Кому погано від того, що Червоний Хрест буде надавати їм допомогу медико-соціальну (скоріше, мультидисциплінарну – там ще психологи потрібні, волонтери з гуманітарною допомогою) , а не просто соціальну? Розвивати цю службу потрібно, а не закривати від скудості бюджету. Якщо МОЗ хвилює відсутність коштів, то хай подивиться, де вони в структурах КМУ та міністерств пропадають, а не скорочує партнерську службу. Ганьба за такі плани. Перевірили – вказівки дали- спланували- організували, узгодили з іншими службами-проконтрролювали, переінституалізували на оновлення функцій і завдань у звязку з великою кількістю поранених, яким, можливо, навіть роками буде потрібна допомога. А одне з джерел – внески – відродіть членство у Червоному Хресті, добровільне, звичайно. І хай люди роблять свою благословенну Богом справу.