Майже 90 студентів презентували проект про вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста

«Школа молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста» презентували 15 люого в актовій залі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» ...

молодь1
Майже 90 студентів презентували проект про вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста

«Школа молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста» презентували 15 люого в актовій залі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ, пл. Гоголя 1).

Презентація складась з декількох блоків. Під час основної частини доповідали представники робочої групи проекту Котеленець Катерина Михайлівна та Семенов Микола Анаталійович.

Катерина Михайлівна розповіла про те, що «Школа молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста» організовується в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприянням ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», і проводитеме її Луганська обласна громадська організація «Громадська ініціатива Луганщини» та Ініціативна група «Громадська просвіта».

Керівниця проекту описала мету школи, яка полягає у формуванні активної громадянської позиції для самореалізації в умовах змін серед молоді м. Старобільська Луганської області та молоді з числа ВПО. Надала інформацію про цільову групу, якою є молодь (віком від 18 до 35 років включно), що має активну громадянську позицію та здатність застосувати отримані знання у своїй повсякденній діяльності та бажання ініціювати зміни у своїй громаді.

Особливу цікавість учасників викликав зміст школи, яка складається з декількох модулей, а саме:
1. «Громадянське суспільство як показник розвинутої демократії»;
2. «Я – лідер: питання чи твердження?»;
3. «Навички толерантного спілкування в умовах проживання в прифронтовій зоні»;
4. «Роль та актуальність проектного менеджменту в розвитку малого міста».

Фото Лну Імені Тараса Шевченки.У ході навчання учасникам Школи буде запропоновано розробити власні проекти щодо реалізації громадських ініціатив в своєму місті. Переможці конкурсу проектів зможуть завітати до провідних громадських організації у м. Києві.

В ході спілкування керівниця проекту зауважила, що учасники школи дізнаються про демократичне суспільство (за прикладами провідних країн світу), про нові реформи української держави (з наголосом на позитивні наслідки цих реформ), про роль суспільства у демократичних змінах (формування громадського суспільства, знайомство з провідними ГО регіону та їх діяльністю); про нові методики формування лідерських якостей в епоху змін (за програмою Британської ради); про навички толерантного спілкування з елементами дипломатії; про прийоми уникнення конфлікту та його подолання в малому місті; про основні принципи проектного менеджменту та презентації свого проекту; про роботу та досвід провідних організацій громадського сектору, депутатського корпусу, уряду та Верховної Ради України тощо.

Фото Лну Імені Тараса Шевченки.В свою чергу, Семенов Микола Анатолійович поділився своїм досвідом участі у лідерській програмі Британської Ради. Привернув увагу молодих людей щодо актуальністі участі у школі та навів цікаві приклади проявів лідерських якостей у молоді навчальних закладів Великої Британії та Швейцарії.

Як стати учасником Школи? Дуже просто! Необхідно заповнити аплікаційну форму до участі у «Школі молодого лідера: вміння та навички будувати громадянське суспільство в реаліях малого міста». Тому організатори закликали усіх присутніх бути лідерами та взяти участь у відборі і запросили усіх, хто бажає пройти за посиланням  або розпізнати за допомогою смартфонів (наприклад, через додаток Viber) QR-код

Завершилась презентація традиційним для молоді індивідуальним і груповим селфі.

Фото Лну Імені Тараса Шевченки.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії