Нагорода «Антикорупціонер року» в пам’ять про Героя Небесної Сотні Юрія Поправку

Зусиллями ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та українського представництва Transparency International організовано конкурс «Антикорупціонер року», переможці якого отримають Антикорупційну премію ...

small15352
Нагорода «Антикорупціонер року» в пам’ять про Героя Небесної Сотні Юрія Поправку

Зусиллями ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та українського представництва Transparency International організовано конкурс «Антикорупціонер року», переможці якого отримають Антикорупційну премію імені Героя Небесної Сотні Юрія Поправки. Організатори премії прагнуть підтримати активних людей на місцях, які не можуть жити в корумпованому середовищі та борються з ним попри все.

15139457_10154886315550209_653292547_nСпершу про того, чиє ім’я носить конкурс. Кожен із загиблих на Майдані у 2014 р. не тільки прагнув бути Кимось, а вже і був ним до того, як поклав своє життя за Україну. Юрій став одним з Героїв Небесної Сотні, тому що дуже любив Україну. На Майдані його він мав прізвисько «Патріот». Юрко вболівав за Україну і бачив, що проти неї здійснюється справжня, добре підготовлена агресія. Події в Криму показали, що треба бути готовими до різних варіантів подій. З цією метою на початку квітня Юрій подався на Схід, аби все побачити на власні очі та збагнути, як діяти в цій ситуації. У Слов’янську він потрапив у полон до терористів та загинув від тортур. Разом із тілом Юрія також було знайдено тіла іще двох убитих Героїв Небесної Сотні – Володимира Рибака з міста Горлівки та Юрія Дяковського з міста Стрия.

15211610_1834268933523944_816018642_n

Юрій завжди демонстрував віру в Перемогу. Він знав, що боротьба – це велика частина кожного життя, і не ховався від неї. Саме тотальна корупція системи влади стала однією з головних причин Революції Гідності 2013-2014 рр. Сотні людей загинули в боротьбі з корумпованою системою, що просочилася в усі сфери життя країни. Саме тому нині надзвичайно важливо активно боротися з будь-якими проявами корупції, у тому числі шляхом відзначення тих людей, які вже активно борються з нею, і заохоченням до боротьби.

Юрко мав особливі причини не сприймати корупцію. Неодноразово його родина відчувала на собі несправедливість та непрозорість діяльності державних структур. Ще з дитинства Юрко обурювався цим та запевняв матір та бабусю: коли виросте, то захищатиме їх від свавілля чиновників. А коли дійшло до вибору майбутньої професії, хлопець мріяв податися до Академії МВС та присвятити своє життя боротьбі з корупцією в середовищі правоохоронних органів: він прагнув, аби поліція була прозорим та чистим органом, а брати хабарі було ганебно. Питання чесності було для хлопця найважливішим. Та, зрозуміло, шансів на те, щоб стати чесним у лавах старої міліцейської системи, не було. І Юрій відклав мрію. Він почав опановувати соціологію та право у Київському політехнічному інституті, одночасно влаштувався касиром у Ощадбанк. Завдяки живому інтересу до менеджменту та маркетингу, знанню англійської мови, дуже гарній пам’яті, здатності швидко навчатися хлопець мав перспективу кар’єрного зростання: керівництво навіть збиралося доручити йому очолити одне з відділень у Києві. Не менш важливим, крім його знань, було й те, що Юрко займався спортом, був категоричним противним вживання алкоголю, наркотиків і тютюнопаління. Юрій міг прожити життя, в якому реалізував би себе як звичайна людина, але він узяв на себе відповідальність за всю країну, бо знав, що без таких вчинків – вона ніколи не зміниться.

15211551_1834268953523942_484015604_n

Мати Юрка Ярослава розповіла про одну життєву ситуацію, що сталася з їхньою сім’єю. Одна фірма дуже заохочувала встановити нові вікна у кредит, але коли жінка прочитала шрифт маленькими буквами, то побачила умови, які збільшували вартість їх послуг на велику суму. Кинулися шукати цю фірму за адресою – але фірма зникла, телефони не відповідали. Вікна ніхто не привіз, а банк почав вимагати кошти за кредит і списувати їх з картки. Хоча за всіма ознаками це була шахрайська фірма, яка якимось чином зуміла увійти у відносини з банком, але міліція розслідувати нічого не захотіла. Як потім розповіли, фірма нажилася на багатьох ошуканих замовниках. І важко знайти причину, чому міліція не прагнула їх розшукати. Тоді за справу взявся Юрко: він регулярно відвідував міліцію, цікавився ходом розслідування, ходив до банку, вивчив законодавство з цього питання, зумів знайти підхід до людей, які впливали на хід розв’язання проблеми, і разом з банком домігся того, що фірму (яка діяла вже за новою адресою) змусили встановити вікна. Жертвами такого шахрайства і бездіяльності міліції, мабуть, так чи інакше ставав кожен. Дуже часто за цим стоїть неприкрита корупція.

Юрко вважав, що корупція – це не тільки хабарництво правоохоронців чи чиновників. Кожен, хто дає хабар, хай і невеличкий, – лікареві, чиновникові, викладачеві, – бере безпосередню участь у корупції і живить її. Хлопець сприймав це по-філософськи, він вважав, що кожна людина, що дає хабар – це маленький гвинтик у великій системі корупції, і без цього гвинтика машина розвалиться. Тому тільки повна безкомпромісна відмова від дій, що можуть сприяти розростанню корупції, є шляхом до звільнення від неї. Як бачимо, характер Юрка був сповнений принциповості, яку за жодних обставин не можна порушувати. Також він вважав, що якщо людина щось обіцяє, вона має це виконувати, і за кожну свою дію вона повинна бути відповідальною. Сам Юрко, за словами рідних та друзів, чітко керувався своїми принципами. Тільки фантастична сила волі може сформувати в людині такий характер, а головне – спонукати до відповідних дій. Питання чесності було для Юрка найважливішим, тому комісія, що в рамках проекту «Відзнаки Героїв» розглядала варіанти іменних відзнак, одностайно вирішила підтримати Відзнаку ім. Юрія Поправки у сфері боротьби з корупцією.

15174448_1834268910190613_976398997_n

Пам’ятаймо: скиглячи на кухні, що у країні корупція, і «купуючи» водійські права чи даючи «маленьку подяку» викладачеві, ми самі будуємо подвійні стандарти та погіршуємо життя своє та мільйонів інших людей.

Саме тотальна корупція системи влади стала однією з головних причин Революції Гідності 2013-2014 рр. Сотні людей загинули в боротьбі з корумпованою системою, що просочилася в усі сфери життя країни. Саме тому нині надзвичайно важливо активно боротися з будь-якими проявами корупції, у тому числі шляхом відзначення тих людей, які вже активно їй протидіють, і заохоченням до боротьби нових активістів серед усіх верств населення.

Журі конкурсу антикорупційної ініціативи ім. Ю. Поправки складатиметься з представників «Родини Героїв Небесної Сотні» та «Transparency Intenational Україна», серед яких, зокрема, буде і безпосередньо мати Юрія Поправки – Ярослава. Переможців обиратимуть за трьома номінаціями:

1) Журналіст-розслідувач із національних та регіональних ЗМІ;

2) Супротивник системі – це ті сильні люди, які йдуть проти системи, як-от: судді, які не піддаються тиску й корупції, держслужбовці, яких звільнили за принципову позицію чи незгоду з керівництвом, представники регіональних громадських організацій, які досягли вагомих зрушень у антикорупційній діяльності, протидії корупції;

3) Антикорупціонер (від влади) – представник апарату влади будь-якого рівня, який не згідний із корупційною діяльністю своїх колег та активно їй протидіє і впроваджує антикорупційні процедури.

Організатори планують проводити конкурс щорічно. Цьогорічних переможців буде оголошено 9 грудня, під час святкування Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Варто не тільки сподіватися, що корупцію в Україні буде подолано, а й власними діями робити щось для цього. Маємо надію, що антикорупційна премія надихатиме нових активістів на очищення країни від цього злого баласту, що тримає її на місці, й зробить свій внесок у формування прозорих відносин у суспільстві.

Віталій Гайсенюк, менеджер проекту «Відзнаки Героїв»

Ольга Климко, керівник проекту «Відзнаки Героїв»

 

Довідково:

«Родина Героїв Небесної Сотні» – громадська організація, основною метою якої є об’єднання на добровільних засадах родин мирних громадян, що загинули внаслідок насильницьких дій під час масових протестів проти свавілля влади у місті Києві та інших містах України, відомих як «Небесна сотня», для увіковічення пам’яті загиблих Героїв «Небесної Сотні», здійснення громадського контролю та надання допомоги слідчим органам при розслідуванні злочинів на Майдані та ін. Детальніше – https://www.facebook.com/#!/RG.NebesnaSotnia/?hc_ref=SEARCH

Transparency International Україна є Представництвом міжнародної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: обмежити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності й доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.ti-ukraine.org.

Проект «Відзнаки Героїв» – громадська ініціатива, що має на меті сприяти вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні шляхом встановлення Відзнак Героїв та формування позитивних асоціацій з іменами полеглих. Візія проекту – пам’ять про Героїв повинна бути не тільки в жалобах і монументах, а викликати бажання творити і змінювати себе та країну. Детальніше – https://www.facebook.com/VidznakaGeroiv/?fref=ts.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії