Кому належать ЗМІ вашого міста: про медіавласність в Україні — на інтерактивній карті

Дізнатися, кому належать місцеві медіа в Україні тепер можна завдяки спеціальному сайту. Інтерактивну карту медіавласності запустила ГО “Львівський медіафорум”. Вже доступна інформація по 10 обласних ...

Карта медіавласності
Кому належать ЗМІ вашого міста: про медіавласність в Україні — на інтерактивній карті

Дізнатися, кому належать місцеві медіа в Україні тепер можна завдяки спеціальному сайту. Інтерактивну карту медіавласності запустила ГО “Львівський медіафорум”. Вже доступна інформація по 10 обласних центрах. Попереду — решта регіонів, включно з Донбасом і Кримом.

Інтерактивна карта медіавласності України постійно оновлюється. Сьогодні на сайті доступна інформація про ЗМІ у 10 обласних центрах: Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові, Чернігові, Запоріжжі, Миколаєві, Кропивницькому, Луцьку та Івано-Франківську.

Карта медіавласності 1

На інтерактивній мапі показані перелік ЗМІ по окремих містах, опис кожного медіа, фізична чи юридична особа-власник, кінцеві бенефіціари цих компаній. Із інтерактивної карти можна дізнатись, які люди, а найчастіше це публічні особи, контролюють обласні та міські видання, оскільки на сайті вказані не лише імена офіційних власників, але й інформація про тих, хто насправді впливає на ЗМІ.

Карта медіавласності створювалась на основі коментарів експертів, якими виступили місцеві журналісти, медіаменеджери та громадські активісти. А також за інформацією з державних реєстрів: Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Єдиного державного реєстру юридичних осіб та інформації, яку про себе подають друковані ЗМІ.

Інтерактивна карта доступна на освітньо-аналітичному порталі MediaLab.Online 

Над інтерактивною картою медіавласності працювали «Наші Гроші. Львів» і соціологічна агенція «Фама» на замовлення ГО «Львівський медіафорум». Зараз завершився другий етап реалізації проекту, а саме інформацію по ЗМІ у 6 містах: Чернігові, Запоріжжі, Миколаєві, Кропивницькому, Луцьку та Івано-Франківську.

Попередні 4 обласних центри на карті заповнили за підтримки міжнародного проекту «MYMEDIA» і Представництва Європейського Союзу в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?