Docudays.UA: під знаком репресій і свободи

22-28 березня у Києві вже вдесяте пройде фестиваль кіно про права людини Docudays.UA. Протягом усього тижня фільми, майстер-класи і публічні дискусії - таким щороку запам'ятовується Docudays.UA. ...

Docudays.UA
Docudays.UA: під знаком репресій і свободи

22-28 березня у Києві вже вдесяте пройде фестиваль кіно про права людини Docudays.UA. Протягом усього тижня фільми, майстер-класи і публічні дискусії – таким щороку запам’ятовується Docudays.UA.

Відкриють фестиваль стрічкою “Твердиня” про Придністров’я як “музей тоталітаризму просто неба”.

22-хвилинний фільм “Ромська мрія” – один із українських проектів, який буде представлений на фестивалі. Зйомки велись у ромських таборах Закарпаття. Автори фільму шукали ромів, які вийшли з табору й інтегрувалися в суспільство та досягли успіху.

«Успіху в нашому розумінні… У ромів успішною вважається людина, яка збирає більше за інших металобрухту або може більше вантажити на ринку мішків і більше заробляти… Для нас було важливо дізнатися, чи можна зламати цей стереотип і чи є успішні роми серед нас», – розповідає режисер Роман Бондарчук.

Фільми будуть змагатися у конкурсах Docu/життя, Docu/право, Docu/коротко.

Під знаком беркуту

Цьогоріч у фокусі фестивалю захист свободи слова і мирних зібрань, доступ до інформації, право на вільне вираження поглядів.

Лого фестивалю ілюструє, як прожили українці 2012 рік. Цей період був багатим на вуличні акції і утиски прав громадян. Тому символом обрали “захисників громадського порядку”. Але “Вибір є!” – вважають організатори і під таким гаслом проходить фестиваль.

«Люди, які не виходять на вулицю… не спілкуються з міліцією, бачать зовсім інші образи. І в суспільстві прийнято думати, що є кривавий режим, який утискає людей, б’є, мучить… Це неправда. Правда на плакаті. Режиму ніякого нема, нема міліції, нема збройних сил. Є такі муляжі. Якщо ти насправді підходиш і піднімаєш каску – там нічого нема. І проблема, чому цей режим є в нашій уяві – це тому, що ми не підходимо і не піднімаємо каску… Люди, які брали штурмом Київраду або зробили справу Павліченків такою, що розглядається найретельнішим чином, – їх дуже мало! Це малесенька купка людей порівняно з 46-мільйонним народом!.. Там, під касками є такі самі люди, і вони, думаю, дивуються, наскільки ми пасивні», – сказав Єгор Соболєв, редактор бюро журналістських розслідувань «Свідомо».

Спецпрограма “Арабська весна” представить панораму революцій у Тунісі, Єгипті та Ємені. Учасники фестивалю шукатимуть відповідь, чому тоталітаризм не зникає після революцій.

Фільми «Доволі! До волі!» і «Строк: вибрані епізоди» покажуть проблеми з правами людини у Білорусі та Росії.

“Жива бібліотека”, майстер-класи і щоденник українського пікетувальника

23 березня на фестивалі відкриється “Жива бібліотека”, де охочі поспілкуються з людьми, до яких в суспільстві є упереджене ставлення (начальник колонії, феміністка, біженець, міліціонер, гей, мусульманин тощо).

Незалежна медіапрофспілка проведе тренінги на теми безпеки журналістів і журналістських розслідувань.

Коаліція з протидії дискримінації та Ла Страда-Україна проведуть захід на тему дискримінації жінок.

Анонсують також майстер-клас “Ти і міліція – як захистити себе”.

Правозахисники презентують “Щоденник українського пікетувальника”.

«Уявіть собі, що активістам вдалося дістати щоденник українського пікетувальника з 2020 року. Невеличкий витяг з цього щоденника я зараз прочитаю: «Згідно з новим положенням ХМДА, організатори мітингу мають на колінах тричі публічно вибачитись перед міліціонерами за відволікання від професійної діяльності. Організатори мітингу мають приходити в боа, щоб правоохоронним органам було легше їх ідентифікувати і провести роз’яснювальну роботу. Журналіст, який висвітлює діяльність пікетувальників, прирівнюється до організаторів мітингу», – озвучила задум Марина Говорухіна, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини.

Кінопокази будуть проходити у Будинку кіно та кінотеатрі “Кінопанорама”. Вхід вільний. Докладну програму шукайте тут.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays.UA проводиться в Україні з 2003 року.

Фестиваль традиційно стартує у березні в Києві. У жовтні-грудні Docudays.UA мандрує регіонами України, заїжджає зокрема у школи й місця позбавлення волі.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь», Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я, Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.

Автор : Ірина Салій

Регіон: Київ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік безкоштовно консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator відкриває набір студентів на курс з бізнес-освіти для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство