Знайти видалену Інтернет-сторінку – що маємо знати

Як Ви помітили, ми намагаємось знайомити Вас з важливими онлайн-інструментами, які точно стануть в нагоді. Отже, продовжуємо ділитись порадами від  інтерактивного проекту  Verify для перевірки ...

webpage

Громадський Простір

Як Ви помітили, ми намагаємось знайомити Вас з важливими онлайн-інструментами, які точно стануть в нагоді. Отже, продовжуємо ділитись порадами від  інтерактивного проекту  Verify для перевірки інформації з Мережі. Днями ми уже публікували покрокову інструкцію Як можна перевірити зображення на достовірність з Verify, а тепер пропонуємо корисні підказки як можна знайти видалену веб-сторінку. Це справді корисно знати, адже часто з різних  причин потрібний Вам контент стає недоступним, не працює сайт тимчасово чи просто видалено сторінку, тоді можна спробувати скористатись цими інструкціями.

ЯК ЗНАЙТИ ВИДАЛЕНУ СТОРІНКУ

Якщо хтось опублікував інформацію, а згодом вирішив її видалити, ще не все втрачено. Існує кілька способів відновити контент.

Як працює

  • Якщо сторінка (або певна її частина) була видалена зовсім недавно, найшвидший спосіб відновити її знову – це Google кеш. Пошуковик записує та зберігає у кеш-пам’яті останню версію сторінки впродовж певного часу навіть після її видалення.
Google зберігає резервні миттєві знімки кожної веб-сторінки на випадок, якщо вона стане недоступною. Потім ці сторінки утворюють кеш Google. Якщо натиснути посилання з позначкою "Кешоване", ви побачите попередню версію сайту, який зберіг Google. Якщо веб-сайт, який ви намагаєтеся відвідати, не відповідає, на нього можна перейти за кешованим посиланням.
  •  Достатньо вставити оператор [cache:] перед посиланням на сторінку, щоби перевірити останню записану версію.

Приклад –  cache:http://www.bbc.com/ukrainian/society/2016/04/160425_conspirancy_files_boeing_im

 

  • Якщо тобі потрібно знайти дещо давніші зміни на сторінці, то архівні версії можна перевірити за допомогою WaybackMachine – інтернет-архіву веб-сторінок.
  • Цей інструмент можна також використовувати, щоби загалом дізнатися, чи з’являлися будь-які зміни на сторінці.

web_archive_7

  • Встав посилання на сторінку та натисни Browse history

 

web_archive_8

 

  • В наступному вікні з’явиться календар та шкала часу, на яких будуть позначені всі заархівовані копії сторінки.

 

Архівна версія сайту "Українська правда" з березня 2001 року

 

  • Вибравши дату та годину, архів покаже, як в цей момент виглядає потрібна вам сторінка.

web_archive_2

  • Якщо сторінки поки що немає в архіві, ти можеш її додати власноруч і в подальшому сервіс періодично записуватиме її копії. Для цього треба ввести зображення в поле пошуку та натиснути Save this url in the Wayback Machine
  • Пам’ятай робити власні архівні копії сторінок з важливою інформацією. Для цього Wayback Machine має функцію Save Page Now на головній сторінці відразу біля поля пошуку.

web_archive_3

  • Зроблені у Wayback Machine скріншоти неможливо редагувати, що забезпечить їхню достовірність.
  • Копії постів із соціальних мереж найзручніше робити за допомогою Archive.is. На сторінці сервісу можна теж перевірити, чи хтось раніше робив скріншоти потрібної тобі сторінки.

 

За матеріалами  verify.org.ua


Останні публікації цього розділу:

Юридичні аспекти для волонтерів/ок: підсвічуємо важливості

Як перетворити штучний інтелект на свого помічника: поради та інструменти для НУО

Коли крапка має значення. Подібні назви ГО — що каже закон?

Які дані про кандидата/ку на посаду роботодавець вимагає на законних підставах?

Як (не)писати на "Громадський Простір": поради для користувачів/ок Порталу

Ви ФОП чи юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно