Як EQ (емоційний інтелект) може бути корисним громадським активістам

Костянтин Корчемний, засновник Університету емоційного лідерства Костянтина Корчемного WIN WIN, який двадцять років займається тренерською діяльністю, спеціально для "Бази Знань" на Громадському ...

???????????????????????????????

Громадський Простір

Костянтин Корчемний, засновник Університету емоційного лідерства Костянтина Корчемного WIN WIN, який двадцять років займається тренерською діяльністю, спеціально для “Бази Знань” на Громадському Просторі, пояснює поняття емоційного інтелекту, яке міцно увійшло у життя успішних людей із різних сфер діяльності. Цього разу він відповідає на запитання:

як EQ (емоційний інтелект) може бути корисним громадським активістам

Саме поняття “емоційний інтелект” офіційно було введено у світову культуру з 1991 року у Єльському університеті, Пітером Салоуейем (кажуть, його батьки – українці, які мігрували до Америки, тепер він – професор цього університету). Саме він сформував це поняття. Емоційний інтелектце уміння розуміти  та усвідомлювати свої почуття, емоції, в яких ми знаходимося у даний момент і у даній ситуації  – що з нами відбувається конкретно – що ми відчуваємо. Виходячи з того, що ми швидко це відслідковуємо, пропрацьовуємо в собі, ми одразу формулюємо свою модель поведінки: як діяти в даній ситуації, щоб це було чітко, ефективно, головне, доступно і зрозуміло людям, з якими ми в даний момент взаємодіємо. При цьому ми ще контролюємо свої емоції, те що зараз архіважливо кожному нашому громадянину України. Тому що цей сплеск, який я помічаю навкруги, агресія, дуже заважають нам між собою домовлятися і знаходити точки дотику.

EQ дуже корисний та необхідний кожному, тим більше людям, які займаються такою діяльністю, як волонтерство і будь-якого роду соціальними проектами, оскільки ми працюємо з людьми – щоб перекласти простіше, це ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ СПІЛЬНУ МОВУ. Це включає: навчитися чути людину, слухати її, розуміти, в якому стані вона знаходиться у даний момент, для того, щоб одразу ж змінювати щось у своїй поведінці, своєму усвідомленні, а не намагатися переломити її точку зору – ні в якому випадку. Я виходжу із категорії WIN WIN – виграти-виграти разом. Кожен буде готовий почути одне одного, щоби зрушити до протилежної сторони і бачити в ній не тільки людину, яка прагне щось довести, а й партнера, тобто домовитися.

Найпростіше, що може зробити будь-яка людина самостійно. Щойно ви йдете на якусь зустріч, для початку необхідно:

1. Прописати ціль. Визначити, чого я хочу в кінці цієї зустрічі – конкретну ціль закінчення розмови, і сформулювати її для себе – бажано її коротко прописати. Припустімо: я йду на зустріч із такою-то людиною, моя кінцева мета така… Якщо просто поговорити, повірте мені, результат буде такий самий – просто розмова. Якщо ціль буде сформульовано конкретно – що я хочу мати, як результат, то скоріш за все цей результат справдиться.

2. Треба прописати, виходячи із цілі те, якими якостями мені треба володіти, яким бути в даний момент по відношенню до цієї людини, з якою я зараз взаємодію у цій розмові, у цю мить спілкування. Це дуже просто: треба поставити собі декілька запитань, зокрема, яким мені треба бути в даний момент? Це мають бути прикметники: наполегливим, цілеспрямованим, впевненим – для прикладу.

3. Прописавши це, мені необхідно входити у цей стан. Далі взаємодіяти із цього стану – тут уже є декілька технік, як себе підготувати до того, щоб бути в цьому стані.

Відео-коментар повністю (мовою оригіналу):

Youtube-канал Костянтина Корчемного
Facebook

Згаданий у відео-запису тренінг. 


Останні публікації цього розділу:

Коли крапка має значення. Подібні назви ГО — що каже закон?

Які дані про кандидата/ку на посаду роботодавець вимагає на законних підставах?

Як (не)писати на "Громадський Простір": поради для користувачів/ок Порталу

Ви ФОП чи юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно

Як зберігати чутливі дані та на що слід звернути увагу?

Як зареєструвати громадську організацію в умовах війни