Презентовано українсько-канадський проект «Права людини понад усе»

Сьогодні в креативному просторі «Часопис» відбулася офіційна презентація українсько-канадського проекту «Права людини понад усе». Проект реалізується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за ...

Презентовано українсько-канадський проект «Права людини понад усе»

Любов Єремічева

Сьогодні в креативному просторі «Часопис» відбулася офіційна презентація українсько-канадського проекту «Права людини понад усе». Проект реалізується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) програма «Права людини понад усе» (Human Rights First). Проект спрямований на підтримку мережі центрів правової допомоги, яка допомагатиме тим, хто цього найбільше потребує.

“Через цей проект “Права людини понад усе” ми допоможемо Українській Гельсінській спілці підтримати і створити нові можливості для мережі центрів правової допомоги, які будуть надавати правові послуги вразливим верствам населення. Нам дуже приємно, що уже з початку проекту нещодавно центри правової допомоги, громадські приймальні були відкриті на базі громадських організацій в чотирьох містах – в Слов’янську, Артемівську, Сєвєродонецьку, Запоріжжі і тепер вони розпочинають надання правової допомоги вразливим особам, особливо тим, які проживають чи походять з територій, які страждають від конфлікту, включаючи тимчасово переміщених осіб“, – розповів Стівен Поттер, Радник, Директор Програми міжнародного розвитку (Посольство Канади).

Хочу нагадати, не вдаючись в деталі, що на даний час уряд Канади підтримує сім проектів в Україні в сфері верховенства права – ми працюємо в таких сферах, як ювенальна юстиція, освіта суддів, захист прав людини, правова допомога та інші важливі аспекти реформи системи правосуддя і юстиції в Україні. Ми сподіваємося, що цей проект буде вільно співпрацювати з нашими усіма іншими проектами у сфері верховенства права, щоб досягати більших і ефективніших успіхів і змін“, – додав пан Стівен.

Виступ Стівена Поттера повністю:

Ми дуже раді, що сьогодні презентується ще один проект у сфері прав людини, який безпосередньо виконується, імплементується в Україні українською неурядовою організацією. На скільки мені відомо, це перший прецедент, коли іноземний донор безпосередньо підтримує українську організацію, це свідчить про визнання зрілості громадянського суспільства, готовності його структуризації і готовності інститутів громадянського суспільства брати на себе відповідальність за реалізацію конкретних проектів, за втілення в життя конкретних справ”, – заявив Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги.

“Можливість отримання правової допомоги для тих людей, які не можуть її в той чи інший спосіб отримати – це базова перешкода для того, щоб люди могли захищати свої права. Це та перешкода, яка фактично зумовлює те, що вони не в однакових положеннях, до прикладу, з державою. Відповідно через це ми маємо достатньо великі проблеми з дотриманням прав людини кожної особи. Наша мережа приймалень покликана саме надати такі можливості, тобто надати можливості не тільки отримання певної правової інформації, консультації, але так само у певних випадках і вторинної допомоги у тих справах, де справді є глибоке порушення прав людини“, – розповів Максим Щербатюк, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини.

Зрозуміло, що той стан, в якому живе Україна, є загрози військового характеру і окуповані території, не могли не вплинути на розвиток мережі приймалень… Ми багато своїх зусиль зосередили саме на тих напрямках, де люди найбільше цього потребують, зокрема, східний напрямок – у нас там зараз найбільша кількість приймалень, які працюють як з переселенцями, так і з людьми, які потребують цієї правової допомоги. Так само ми активно працюємо з тими людьми, які переїхали з Криму і мають достатньо багато проблем з реалізацією своїх прав на території України. Відповідно для нас це є одним із пріоритетів і навіть за кількістю звернень на сьогоднішній день ми бачимо, наскільки є затребуваною така допомога, наскільки вона є важливою в цих умовах“, – додав Максим Щербатюк.

Відео виступів: Максима Щербатюка, програмного директора Української Гельсінської спілки з прав людини, Михайла Тарахкала, директора зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини та Бориса Захарова, директора адвокаційного відділу Української Гельсінської спілки з прав людини:

Ми маємо ситуацію саме сьогодні, саме в нашій країні, коли безпекові питання – очевидні для держави, а питання прав людини іноді не очевидні. Чуючи заяви наших політичних лідерів, і рішення, які приймаються нашим політикумом, розумієш, що вони просто не думають про права людини… Про безпеку вони думають, бо вони змушені, інакше не втримаються на політичному олімпі. А права людини їм іноді здаються не важливими, тому завдання саме нашої організації – весь час нагадувати нашому уряду про те, що права людини існують і що права людини мають стати впливовим фактором формування державної політики“, – підкреслив наприкінці зустрічі Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.

Сьогодні в креативному просторі «Часопис» відбулася офіційна презентація українсько-канадського проекту «Права людини по…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 16 липня 2015 р.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще