Організаційний розвиток та статутна діяльність регіональних НУО – новий фокус ПРООН

ПРООН оголосила нову програму на 2013-2016 роки "Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства". Бюджет - 4 мільйони доларів. Про особливості нової програми розповідає ...

Василь Романюк

Громадський Простір

ПРООН оголосила нову програму на 2013-2016 роки “Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства”. Бюджет – 4 мільйони доларів. Про особливості нової програми розповідає координатор Василь Романюк в інтерв’ю Громадському Простору.

- Розкажіть про менторську складову інституційної підтримки організацій.

Проект розрахований на чотири роки. Перші 18 місяців – інституційна підтримка організаційного розвитку. Це буде менторська підтримка, яка здійснюється двома гравцями: український експерт і, в ідеалі, міжнародна організація з великим досвідом роботи в таких проектах в інших країнах.

Після 18 місяців ми сподіваємося, що ці 9 організацій стануть тими регіональними лідерами… і референтними центрами для малих. Ці організації отримають інституційний грант, які вони зможуть поширити регіональним, будуть адмініструвати гранти на місцях. Вони створюватимуть і підсилюватимуть мережу організацій.

- Як ви будете обирати регіональних лідерів, як визначите регіони?

Національний експерт і міжнародна організація разом будуть розробляти критерії (їх ще немає). Це може бути, умовно, організація, яка має свою стратегію, яка публікує річні звіти. Можливо, і будуть якось скореговувати, щоб не було по 5 організацій в одній області.

- Один із напрямків називається «Демократизація через соціальні медіа». Поясніть, що мається на увазі.

Хочемо підтримати діяльність та ініціативи, які включають соціальні медіа як інструмент для моніторингу, наприклад, місцевої програми розвитку громадянського суспільства. Це може бути фейсбук-група… Створення чи посилення вже існуючого… Наприклад, інтерактивна мапа України повідомлень про порушення прав людини, зловживання посадових осіб…

- Хто зможе брати участь у програмі? 

Основний пул – громадські організації. Опосередковано бенефіціарами можуть бути і представники органів влади, які завдяки участі громадськості, експертів отримають вигоду. Безпосереднього фінансування органів влади у нас не передбачено. Профcпілки де-факто і де-юре підпадають як інститути громадянського суспільства.

- Визначаючи пріоритети, ви зважали на роботу інших донорів? І які власні пріоритети?

Абсолютно! Розробці проекту передували зустрічі з багатьма організаціями, включаючи агенції міжнародного розвитку різних країн, з МФ “Відродження”… Обговорювали сфери впливу. Цього тижня ми ще раз зустрінемося з фондом “Відродження” поговорити по конкретних напрямках… громадських рад, надання первинної юридичної допомоги.

Пріоритетні напрямки, які ми оголосили: створення референтних регіональних центрів інституційної спроможності, моніторинг виконання регіональних цільових програм розвитку громадянського суспільства, моніторинг виконання нового закону про громадські об’єднання.

Ще про програму читайте у тематичному буклеті

Автор : Спілкувалася Ірина Салій


 

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще