М.Чаплига: Ставлення держави до переселенців як до тягаря – найболючіша для них стигма

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига підтвердив, що в Україні справді є факт дискримінації внутрішньо переміщених осіб, що пов'язано як з певними ...

М. Чаплига

Галина Жовтко

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига підтвердив, що в Україні справді є факт дискримінації внутрішньо переміщених осіб, що пов’язано як з певними стереотипами місцевих громад, так і з нерозумінням проблеми з боку уряду.

Уже пройшов рік з часу ухвалення закону “Про забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб”, проте цілісної стратегії щодо ВПО не розроблено.

“На сьогоднішній день, якби я був внутрішньо переміщеною особою, я б не знав, вибачте, куди бігти, що очікувати від держави. Чи мені пускати коріння вже в новій громаді, чи мені шукати іншу громаду, чи мені орієнтуватися на те, що я буду повертатися. Це дуже важливі речі, без розуміння яких, я не можу визначити свій життєвий шлях. На жаль, такої концепції-стратегії не існує. Якщо не існує такої концепції-стратегії, то говорити про якісь продумані цілісні кроки досить важко…” –  Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як вважає Михайло Чаплига, на глобальному рівні треба було почати із розробки та затвердження стратегії по відношенню до ВПО і зміни парадигми. Держава не повинна ставитися до переселенців як до тягаря, а розглядати їх як економічний ресурс, що може дати значний поштовх в економічному розвитку.

__________________________________________________

20 жовтня у Києві пройшов круглий стіл на тему «Результати річниці спецзакону для переселенців. Інтеграція чи повернення?», організований Благодійним фондом “Восток-SOS”.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще