Ганна Гоменюк: дискурс війни поширюється значно краще і значно ефективніше, ніж дискурс миру

Менеджерка проектів з примирення та побудови миру «Карітас України» Ганна Гоменюк  під час панельної дискусії «Примирення та порозуміння задля стабільності розвитку України» розповіла про активності, ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

Менеджерка проектів з примирення та побудови миру «Карітас України» Ганна Гоменюк  під час панельної дискусії «Примирення та порозуміння задля стабільності розвитку України» розповіла про активності, проекти, географію та цільові групи “Карітасу” у сфері миротворення, а також запросила на найближчі заходи організації.

“Сам концепт миробудування… В нашій країні, чомусь, дискурс війни поширюється значно краще і значно ефективніше, ніж дискурс миру. І тому сама цінність миру і сам формат його несення – є дуже важливим, тобто це передавати і розвивати далі. Наразі ми будемо мати і вже маємо цього року три проекти – з примирення, з розбудови миру, та з інтеграції між людьми, тобто на мікрорівні, що є дуже важливим для подальшої розбудови миру. Наша загальна мета – це відновлення соціальної згуртованості, довіри і співробіництва в громадах шляхом примирення та миробудівництва”, – повідомила Ганна Гоменюк.

Ганна Гоменюк

“Зрозуміло, що по світу ідуть війни і відбувається процес миробудування, але в Україні ми маємо зараз унікальний досвід і щоб на нього ефективно реагувати, маємо ефективно аналізувати, що відбувається і що ми можемо робити”, - підкреслила пані Ганна.

Олександр Цвєтков

“За ці три роки більше 250-ти тисяч військовослужбовців пройшли через зону АТО. В цілому ніхто ніколи не хотів, щоб виникли такі цифри, щоб наші молоді люди проходили через ці випробування. Але мова йде про те, що конфлікти закінчуються, ця цифра буде збільшуватися – а де програми про те, що буде з цими людьми після того? де їхні можливості з влаштування на робочих місцях? де створення нових таких місць, можливо підприємництва, дрібні і середні бізнеси, тощо?”, – говорить модератор панельної дискусії проф. Олександр Цвєтков, Надзвичайний і повноважний посол України.

???????????????????????????????

“Ветерани – знову повертаємося до цієї теми. 38 тис. – ось така цифра, колишніх військових, які пройшли АТО звернулися до центрів зайнятості. 38 тисяч уже звернулося і тільки 8,5 тисяч отримали фактично допомогу у працевлаштуванні. Тобто явна непідготовка до того, що робити з цими людьми, які пройдуть зону АТО, я вже не кажу про психологічні аспекти, психологічну реабілітацію,до можливості знайти себе у подальшому мирному житті”, -  додає Олександр Цвєтков.

На завершення дискусії, керівник проектів Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» Петро Дарморіс детальніше розповів про проект Робочої групи Justice, Peace & Democracy, зокрема про її найближчі ініціативи – серію відкритих діалогів «Справедливість, Мир і Демократія: місія України», регіональні круглі столи та міжнародні конференції. “Ідея цього проекту є продовженням ініціативи Папи Франциска, який на початку 2017 року, з нагоди Всесвітнього дня миру, говорив, що у 2017 році  ми маємо докласти зусиль, молитися і діяти, щоб стати людьми, які винищили зі своїх сердець , слів і вчинків будь-які акти насильства. Ми маємо будувати ненасильницькі спільноти, які будуть опікуватися нашою спільною домівкою”, – сказав Петро.

Петро Дарморіс

…………..

Захід відбувся 1 березня  з ініціативи Робочої групи Justice, Peace & Democracy Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир». За словами організаторів, мета зустрічі – реагуючи на заклик Папи, створити комунікативний майданчик різних мереж  й об’єднати  всі ініціативи, що працюють у напрямку розбудови миру.

Дивіться також:
Карл Плеснер: розкривати людяність в нас самих
О.Любомир Яворський про службу військового капеланства
П. Козелецький про фасилітацію як інструмент примирення

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще