Не водіть козу – прийміть закони! Під Радою відбувся децентралізаційний вертеп

19 січня на площі Конституції біля будівлі Верховної Ради представники Реанімаційного Пакету Реформ провели акцію: "Децентралізаційний вертеп: не водіть козу – прийміть закони" – за участю "кози", ...

2

Віталій Ніщименко

19 січня на площі Конституції біля будівлі Верховної Ради представники Реанімаційного Пакету Реформ провели акцію: “Децентралізаційний вертеп: не водіть козу – прийміть закони” – за участю “кози”, “антинародних депутатів”, ходуліста в образі “центральної влади” та “пригноблених та зв’язаних по руках та ногах мотузкою регіонів”.

123

Активісти закликали народних депутатів під час ранкового засідання розглянути розглянути закони, що сповільнюють процес реформи децентралізації:

  •  №4772 щодо добровільного приєднання територіальних громад. Відкриває можливості для створення більше 200 об’єднаних спроможних громад у 2017 році.
  •  №5520 щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів. Дозволяє призначити вибори у 33 об’єднаних громадах, яким ЦВК заблокувала процес проведення виборів. У цих громадах проживає більше 500 тис. жителів.
  •  №2489 про службу в органах місцевого самоврядування. Дозволяє місцевим органам влади створити професійну службу.

Олександр Солонтай, експерт групи Децентралізація Реанімаційного Пакету Реформ, відзначив: “Це далеко не всі закони, які потрібні для того, щоб реформа децентралізації просувалася. Але це ті три законопроекти, які станом на сьогодні є найбільш актуальними. Тому що з одного боку країна постійно чує з телевізору, що йде процес об’єднання громад. Всі постійно говорять, що децентралізація розвивається як реформа. Мешканці громад найбільше чують про це і абсолютно не зрозуміло мешканцям тих громад, які не можуть об’єднатися і звертаються до ЦВК на друге коло. Їм стоїть на перепоні закон. Мова йде про те, що не можуть об’єднуватись ті громади, які є поруч з містами обласного значення і міста обласного значення. А також ті громади, які знаходяться у різних районах. Законопроект спрямований на виправлення цієї проблеми. Здавалось би технічний законопроект, нічого складного там не мало би бути, але складається враження, що саме через успішність реформи децентралізації і перших її плодів, які вже є успішними, виникло бажання загальмувати цю реформу”.   

Анатолій Такчук, експерт групи Децентралізація Реанімаційного Пакету Реформ, пригадав одну з важливих причин необхідності реформи децентралізації: “На початку 50-х років в Україні було 690 районів, у середині шестидесятих років їх спочатку зменшили до 250-ти, а потім зросла їх кількість до 490. Волості порізали як завгодно – і сьогодні потрібно виправити ту помилку. Тому закон, який дозволяє створювати громади не в межах районів – виправляє цю помилку. Це реальна декомунізація не через пам’ятники, а через демонтаж старої совдепівської системи, яка не дає розвиватися”.

3

У випадку ухвалення даних Законопроектів, Україна може підійти до успішного завершення реформи місцевого самоврядування та провести справжню децентралізацію влади вже у 2017 році. Громадський Простір пропонує переглянути ВІДЕО акції:


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

Команда ГО "Креативний простір Креденц": молодь має бути дотична до відбудови