Поштарка Президента. Епістолярне.

З'ясовано, кому треба писати, якщо хочеш написати електронне звернення Президенту. Згідно з внесеними 2015-го року до Закону України "Про звернення громадян" змінами громадяни України тепер ...

журналістика
Поштарка Президента. Епістолярне.

З’ясовано, кому треба писати, якщо хочеш написати електронне звернення Президенту.

Згідно з внесеними 2015-го року до Закону України “Про звернення громадян” змінами громадяни України тепер можуть надсилати будь-якому суб’єкту владних повноважень “з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення)“.

Раніше вже довелося звертати увагу на те, що на сайті Президента України не вказано електронну адресу для прийняття таких звернень (чи не створено відповідної форми для подання звернень онлайн). Тоді на відповідний інформаційний запит Адміністрація Президента повідомила, що звернення можна надсилати “на електронну адресу [email protected], або на будь-яку іншу електронну адресу”, вміщену на офіційному сайті глави держави.

Мені це здалося трохи дивним, принаймні з двох причин.

По-перше, якось, скориставшись тією адресою, відповіді на своє звернення я не отримав. Але це, в принципі, може пояснюватися не тим, що отримувач відправив звернення у течку “спам” чи просто видалив, а якоюсь технічною помилкою, таке буває.

А по-друге – і це куди більш важливо – чому громадянин-автор звернення має сам відшукувати відповідну інформацію на офіційному сайті і здогадуватися, що надсилати можна “на будь-яку адресу“, замість того, щоби на першій сторінці у зручному, видному місці побачити “електронна адреса для звернень до Президента України” чи “форма для надсилання електронних звернень Президенту України“? Тобто нащо ускладнювати механізм реалізації права на звернення, якщо це не обов’язково, а натомість усунути проблему можна дуже легко?

Тож я, за принципом “коли щось не подобається – дій“, написав і відправив на ім’я керівника АП пана Ігоря Райніна у звичайний, паперовий, спосіб пропозицію “вжити заходів для забезпечення невідкладного розміщення на офіційному сайті Президента України, на доступному для огляду місці, інформації про електронну поштову адресу, призначену для подання електронних звернень главі держави та його адміністрації, або ж для вміщення на цьому сайті відповідної форми для подання звернень онлайн“.

От відповідь:

111

Тобто АП не хоче вказувати на сайті адресу контактної скриньки для електронних звернень (може через побоювання потоку спаму та інших небажаних повідомлень, але ж тоді незрозуміло, чому благополучно вказано адресу для електронних запитів на інформацію), але принаймні зникли численні “будь-які адреси” і тепер ми знаємо, що коли хочеш написати Петру Порошенку, треба писати саме керівнику його приймальні п.Ганні Кільовій, а вона, слід сподіватися, передасть.
Аби не забути.

Ну, тойво, пишіть листи.

Олександр Северин, к.ю.н.


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?

  • Людмила Богун

    Спасибо Вам , Александр, за то, что подняли такую актуальную и нужную тему! С уважением,

    • Olexander Severyn

      Дякую!